سلام مهمان عزیز ، اگر این پیغام را مشاهده میکنید به معنی آن است که شما هنوز ثبت نام نکرده اید ! ثبت نام کنید و از تمام امکانات انجمن بهرمند شوید.
اگر قبلا ثبت نام کرده اید وارد شوید
مادر که باشی...
#1
Heart 
مادر که باشی


مادر که باشی از سر هر چهار راه که بگذری با چشمانت قد و بالای کودکان کار را برانداز می کنی، غمی بزرگ دلت را پر می کند و دنبال راهی می گردی تا ذره ای هر چند کوچک به این کودکان بی پناه کمک کنی.

مادر که باشی زمزمه های موقع تحویل سال ، آرزوهای زیر لب سالگرد تولد و دعاهای بعد از نماز همه به فرزندت تعلق دارد و بس.

مادر که باشی با هر سال کودکی فرزندت کودکی می کنی، سال به سال با او بزرگ می شوی و دنیا را از دید او تجربه می کنی، فارغ از اینکه خودت یک انسان بالغی با او قهقهمه کودکانه سر می دهی و با گریه های کودکانه اش اشک می ریزی.

مادر که باشی عاشقی، زبان احساست عاشقانه می شود غمت به غم فرزند و شادی ات به شادی او گره می خورد.

مادر که باشی صبور می شوی آنقدر که گاهی، خودت به صبر و حوصله ای که به خرج می دهی آفرین و دست مریزاد می گویی.

مادر که باشی گاهی نمازت می شکند و شش دانگ حواست می رود پی گوشه های قالی، لبه های میز، کناره در و هر چیزی که شاید گیر کند به پای کودک نوپایت تا مبادا صدای گریه اش آتش به وجودت بزند.

مادر که باشی هیچگاه مریض نمی شوی نه اینکه ویروس ها و میکروب ها حریف بدنت نشوند! نه! آنها همچنان حریف تو هستند اما صورتکی به چهره داری که بیماری و تب و مریضی ات را پشت آن پنهان می کنی تا مبادا ذره ای دلنگرانی فرزندت را بیازارد اما با هر سرفه فرزندت دلت میریزد که نکند بیمار شده باشد و اگر بیماری بر او وارد شود بر بالین بیماری فرزند، هر لحظه جان می دهی .

مادر که باشی برای رسیدن سالروز تولد فرزندت ثانیه شماری می کنی تا دنیا فراموش نکند روزی را که فرزندت پا به این دنیا گذاشت، آنقدر روز شمار زندگی او را ورق می زنی که سالروز تولد و شمار سال های عمر خودت فراموشت می شود.


مادر که باشی همیشه سر سفره سیر هستی تا فرزندت با دلی سیر از پای سفره بلند شود، همه چیزاهای خوب را برای فرزندت که نه برای تکه ای از وجودت می گذاری تا او بهترین ها را داشته باشد.

مادر که باشی حرف های مشترک فراوانی با مادرهای دنیا داری حتی اگر زبان و لهجه او را نفهمی ساعت ها در کنارش گفت و گو می کنی.

مادر که باشی اگر شب تا صبح را بیدار مانده باشی یک لبخند کودکانه فرزندت کافی است تا جان دوباره بگیری و از ابتدا آغاز کنی.

مادر که باشی در نگاه فرزندت هیچ گاه ناراحت به نظر نمی رسی نه اینکه غمی در دل نداری نه، علتش این است که با مادر شدن یاد می گیری بازیگر خوبی باشی، صورتک به چهره زنی و غم هایت را پشت صورتک پنهان کنی.

مادر که باشی حتی اگر بهشت در دستان تو باشد آن را به زیر پا می افکنی تا فرزندت را در آغوش بگیری .

مادر که باشی می فهمی مادر بودن یعنی چه، مادرت را بهتر می شناسی، بیشتر درک می کنی و بالاتر از قبل احترام می گذاری.
مادر که باشی حرف های این دلنوشته مادرانه برایت آشناست اینها تجربه هر روز توست،


resim
نقل قول
لایک شده توسط: fatimaw ، mraliw ، amir ، alone
#2
تقدیم به آنی که بهشت زیر پایش است

مهریش تا ابد در دل جای دارد

بهترین گل میان شهر گلهاست

مانند رنک آفتاب است

شب که می رسد

مثل ستاره گوییا مهتاب است

روز مادر مبارک
resim
نقل قول
لایک شده توسط: asra ، amir ، alone


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  به نام مادر...! bahareh 21 1,607 1396/06/26، 05:53 ب.ظ
آخرین ارسال: asraکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان