سلام مهمان عزیز ، اگر این پیغام را مشاهده میکنید به معنی آن است که شما هنوز ثبت نام نکرده اید ! ثبت نام کنید و از تمام امکانات انجمن بهرمند شوید.
اگر قبلا ثبت نام کرده اید وارد شوید
آموزش سایت مپ (نقشه سایت)
#1
فواید زیادی را برای بهینه سازی موتور جستجو و افزایش رتبه سایت در گوگل دارد. در این پست به شما می گوییم که سایت مپ  چیست و چگونه ساخته می شود.
سایت مپ چیست؟
سایت مپ همان نقشه ی سایت، فایلی است که آدرس تمام صفحه های سایت را در خود دارد و به دو فرمت html و xml ساخته می شود. فرمت html برای کاربران است. بدین شکا که مدیر وب سایت، یکی از صفحات سایت را برای راهنمای کاربران قرار می دهد و نام آن را نقشه ی سایت می گذارد. وتی کاربر وارد این صفحه می شود، تمام مطالب، مقالات و فایل های موجود در سایت را به صورت لیست شده و یکجا می بیند. روی هرکدام که خواست کلیک می کند و وارد صفحه مربوطه می شود. پس تا اینجا دانستید که سایت مپ چیست و چگونه به کاربران کمک می کند تا سردرگم ننشوند. فرمت دیگری این فایل،xml است که برای راحتی گوگل دیگر موتورهای جستجو ایجا می شود. این فایل در روت سرور سایت قرار میگیرد و شما ان را نمی بینید. فقط گوگل به این فایل دسترسی دارد و برای یافتن صفحات مختلف سایت و ایندکس بهتر از آن استفاده می کند.
ساخت نقشه گوگل در سئو
ساخت نقشه گوگل در سئو وبسایت اهمیت دارد و هر سایتی که قرار است در نتایج جستجوی گوگل نشان داده شود، باید از قبل چنین فایلی را درست کرده باشد. مدیران وب سایت می توانند از طریق کد زیر و تکرار آن برای لینک های مختلفشان، این فایل را برای گوگل ایجاد کنند و آن را با فرمت .XML ذخیره کنند.

کد:
<url>
<loc>http://example.com/</loc>
<changefreq>daily</changefreq>
<priority>1.00</priority>
</url>


فرمت .htm برای بازدیدکنندگان نیز همانند بقیه صفحات سایت ایجاد می شود.
معرفی سایت مپ به گوگل
برای معرفی سایت مپ به گوگل و شروع پروسه سئو سایت، باید به اکانت وب مستر خود بروید و بخش sitemap را بازکنید. در این قسمت از شما آدرس سایت مپ را می خواهد. توجه کنید که در مرحله قبلی این فایل را در روت سرور قرار داده باشید و در اینجا با یک مسیر مستقیم از صفحه اصلی سایتتان، با نام فایل در نظر گرفته شده، سایت مپ را در وب مستر ثبت کنید. یعنی اگر فایل نقشه سایت شما به نام sitemap.xml است و آن را در روت اصلی گذاشته اید، مسیر example.com/sitemap.xml، آدرس سایت مپ شما خواهد بود.
تاثیر سایت مپ در سئو سایت
تاثیر سایت مپ در سئو و بهنیه سازی موتور جستجو زیاد است و به عبارتی با استفاده از این فایل، صفحات شما بهتر ایندکس می شوند. بنابراین گام های گفته شده را طی کنید. همچنین پس از اضافه کردن هر صفحه جدید به شایت، این فایل را آپدیت کنید تا مطلب جدید بهتر ایندکس شود. ایجاد و ساخت سایت مپ یا نقشه ی  سایت تاثیر خوبی در سئو سایت دارد.
نقل قول
لایک شده توسط: mraliw ، alikhalili
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان